Raketka.com

O nás

Logo RockRocketFarm

Chovu miniaturních koní se věnujeme zejména pro naši vlastní radost a potěšení.

Všichni naši „minísci“ jsou zapsáni pod českou plemennou knihou „Minihorse“, někteří z nich jsou evidováni i v americkém registru „AMHA“, „AMHR“.

Účastníme se výstav a různých koňských akcí jako např. Kůň Lysá nad Labem, For pets Praha ad. , rádi se tam setkáváme s dalšími nadšenci a milovníky tohoto úžasného plemene. 

Hodláme se věnovat i sportu podle individuálních schopností jednotlivých koní a s ohledem na zdraví člověčenstva – tedy jumpingu, drivingu, skoku mohutnosti a všemu, na co síly a čas budou stačit 🙂

Koním se věnujeme takříkajíc odjakživa. V dobách našeho aktivního jezdectví nám byli parťáky čeští teplokrevníci, norický kůň, shagya arabové, welshové, různí poníci a kříženci.
Shodou různých okolností se pro nás stalo jezdectví a tím pádem i chov jezdeckých koní neefektivní a neudržitelný v minimální kvalitě. Nicméně koní jsme se úplně vzdát nechtěli – a tak se stalo, že jsme se po letech vrátili k bláznivému nápadu, jenž se postupem času stal docela snadno realizovatelným, totiž pořízení a chovu miniaturních koní.

„Velkým bílým bratrem“ je poníček Toníček, který byl celý svůj život vždy nejmenším členem stáda a jezdily na něm děti. Chvíli mu trvalo zvyknout si na roli „obra v důchodu“, ale vypadá to, že už se s ní smířil a laskavě dohlíží na hříbátka i svoje malé holky 🙂

Top! Created by Dream-Theme — premium wordpress themes.
Social Links:
FACEBOOK
YOUTUBE