Raketka.com

O nás

Logo RockRocketFarm

Chovu miniaturních koní se věnujeme zejména pro naši vlastní radost a potěšení.

Všichni naši „minísci“ jsou zapsáni pod českou plemennou knihou „Minihorse“, někteří z nich jsou evidováni i v americkém registru „AMHA“, „AMHR“ nebo v Nizozemské plemenné knize NMPRS.

Účastníme se výstav a různých koňských akcí jako např. Kůň Lysá nad Labem, For pets Praha ad.  Rádi se tam setkáváme s dalšími nadšenci a milovníky tohoto úžasného plemene. 

Hodláme se věnovat i sportu podle individuálních schopností jednotlivých koní a s ohledem na zdraví člověčenstva – tedy jumpingu, drivingu, skoku mohutnosti a všemu, na co síly a čas budou stačit 🙂

Koním se věnujeme takříkajíc odjakživa. V dobách našeho aktivního jezdectví nám byli parťáky čeští teplokrevníci, norický kůň, shagya arabové, welshové, různí poníci a kříženci.
Shodou různých okolností se pro nás stalo jezdectví a tím pádem i chov jezdeckých koní neefektivní a neudržitelné v rozumné kvalitě. Nicméně koní jsme se úplně vzdát nechtěli a tak se stalo, že po letech přeci jen došlo k realizaci kdysi bláznivého nápadu, jenž se postupem času stal docela snadno uskutečnitelným – totiž pořízení a chovu miniaturních koní.

„Velkým bílým bratrem“ je poníček Toníček jezdecký koníček, který byl celý svůj život vždy nejmenším členem stáda. Chvíli mu trvalo zvyknout si na roli „toho největšího“, ale vypadá to, že už se s ní smířil a laskavě dohlíží na svoje malé holky a pomáhá vychovávat jejich hříbátka 🙂

Aktuální informace a drby z naší maštalky můžete sledovat na Instagramu nebo Facebooku.

Top! © Raketka.com 2023. All Rights reserved.
Social Links:
FACEBOOK
YOUTUBE