Raketka.com

Denisčin deníček 0 – 1 rok

 

27. 5. 08 úterý (Valdemar)
DENISCE JE ROK!
Dnes byla Denulka taková protivka ufňukaná, že jsem si chvílemi myslela, že je snad lepší rodit, než ji celý den poslouchat, jak piští 🙂
Od tatínka dostala večer ještě dvě hračky – osm spojených látkových kostiček a šest vajíček s kuřátky :)))

24. 5. 08

sobota (Jana) vše nejlepší tetičce k svátku
Mezitím co Deniska spala po obědě, nachystala pro ni celá rodina narozeninovou oslavu – nafoukli balonky, zabalili dárečky, … tatínek koupil sváteční šatičky, aby to Denisce slušelo 🙂
Dostala spoustu krááásných dárečků – hračky, knížky, oblečení, penízky na botičky i dort 🙂 Všem moc moc děkujeme :-*

23. 5. 08

pátek (Vladimír)
Deniska ušla sama 7 kroků.
Večer jsme všichni i s Arrynkem naskákali do auta a jeli za babičkou do Adamova.

22. 5. 08
čtvrtek (Emil)
Tento týden máme plavání přesunuto na dnešní 14. hodinu. Stejně jako minule jsme přišly o trochu dřív a nechala jsem Denisce máčet nožičky na břehu bazénu a pak ji posadila na kraj … a hodina byla opět super! Deniska se smála, vesele cachtala, dělala vše, co se dělat mělo – ostatní maminky ji ani nepoznávaly 🙂
Když jsme vylezly na břeh, z Denisky vylítly kousky mrkve, hrášku, atd. … ale vůbec nevím odkud, protože to ani trochu nepřipomínalo kakání ani blinkání. Vůbec netuším, co a odkud to bylo. Vypadalo to, jakoby se jí zelenina vysypala čerstvá z kapsy. Tak jsem to setřela župánkem, Denisku zabalila do ručníku a šupajdily jsme do sprchy. Ani tam jsem po sundání plavek záhadu nerozluštila.
Domů nás vezla Kačka s Domískem autem (byly jsme domluvené, takže Deniska jela v Domískově staré autosedačce – Domík má novou, větší). Děti si pohrály, Kačka uvařila guláš … já jsem mezitím skočila se psem na cvičák … a Deniska prý po mamince plakala jen vteřinku, jinak byla moc hodná 🙂
Kačenko, děkujeme! :-*
A Deniska, asi po vzoru Domíka, udělala svých prvních pár krůčků – myslím, že byly 4 nebo 5 🙂

20. 5. 08

úterý (Zbyšek) vše nejlepší kamarádu Jájovi k prvním narozeninám!
Deniska sama na obrázku pozná kočičku a hned hlásí „mněě“ (= mňau). Pozná ji vyfocenou i kreslenou a zahrnuje mezi kočky (zcela správně) i lvy a tygry.

16. 5. 08

pátek (Přemysl)
Do plavání jsme přišly trochu dřív a jak jsme okouněly na břehu bazénu, nechala jsem Denisce šplouchat vodu na nožičky a pak jsem ji posadila na kraj, aby kopala nožičkama ve vodě. Zřejmě toto pomohlo k tomu, že dnešní lekce byla po dlouhé době neprofňukaná 🙂
Odpoledne se doma pro jistotu vykoupala celá ještě jednou – psovi v misce.
A také zjistila, že umí stát bez držení.

14. 5. 08

středa (Bonifác)
Deniska sice nemá moc vlásků, ale ručníkem se už suší hůř, tak jsem na ni dnes poprvé vytáhla fén. Moc se jí to nelíbilo, ale zároveň ji to zajímalo 🙂

5. 5. 08
pondělí (Klaudie)
K svačině přesnídávka ze skleničky. Na oběd květák+brambor+šunka. K večeři suché špagety. Vše OK.

4. 5. 08
neděle (Květoslav)
Obědvala suchou veku a večeřela brambory s vařeným žloutkem.

3. 5. 08
sobota (Alexej)
Na oběd maminka uvařila brambory, kuřecí maso a mrkev. Totéž měla Deniska i k večeři. Nezvrací, průjem trvá. Naštěstí pije dost vody a mat. mléka.

2. 5. 08

– pátek (Zikmund)
Ve sředu a čtvrtek měla Deniska dietu a byla jen na sušenkách, rohlíkách a vodě. Vše vypadalo mnohem líp. Ve čtvrtek večer dostala trochu pšeničné kašičky Sunarka a pak kojení a opět se ošklivě pozvracela.
Dnes vynecháme plavání a pojedeme k doktorovi. Doktor nebral telefony – asi si vzal po včerejším svátku volno, tak jsme tam ani nejeli.
Obědvala špagety s kapkou olivového oleje a večeřela suché špagety. Už nezvrací, průjem přetrvává. Tatínkovi začaly stejné problémy.

29. 4. 08

– úterý (Robert)
Má i horečku.

28. 4. 08

– pondělí (Vlastislav)
Denisce není moc dobře. Jakmile jí položím lžičku s jídlem na jazyk, tak ji to „kopne“ na zvracení 🙁 Má i průjem.

26. 4. 08
– sobota (Oto)
Jedeme si pro pejska 395km daleko.

24. 4. 08

– čtvrtek (Jiří) vše nejlepší strýčkovi k svátku
Když se Denisky zeptám „jak voláš na koníčka?“, tak zamlaská. Naučila se to dnes, když jsme byli s koníkem na procházce a musela jsem na něj pořád mlaskat, abych ho utrhla od trávy 🙂

15. 4. 08

– úterý (Anastázie)
Když se Denisky zeptám „kde máš nos?“, tak ho ukáže.
A když jsem si všimla, že ztratila ponožku a zeptala se jen tak letmo „kde máš ponožku?“, podívala se na bosou nožičku a píchla prstem do nártu – tím mě docela překvapila.
10. 4. 08 – čtvrtek (Darja)
Když si Deniska všimne našeho kocoura, volá na něho „mněě“ (mňau) nebo natahuje ručičku a volá „maAA“ (malá) – a to když kocour slyší, tak zdrhá 🙂

6. 4. 08

– neděle (Vendula)
Po 14. dnech skoropůstu Deniska zase krásně papá. Dokonce si sama o jídlo říká „pa-pa-aaa„.

28. 3. 08

– pátek (Soňa)
8 lekce plavání – už podruhé jsme se potápěly (maminka ne, jen Deniska :)).
Po plavání nás naložili spoluplaváčci Kačka s Domískem do auta a jeli jsme do botičkového obchodu Sluníčko. Koupily jsme (zatím hlavně na doma) béžové sandálky (vel. 19) a jeli k tatínkovi do práce. Tady jsme se s K+D rozloučily a s tatínkem pokračovali k našim kamarádům, u nichž jsme si předem sjednali obchod – Deniska dostala k 10. mininarozeninám novou autosedačku (Römer Duo PLUS ISOFIX 9-18 kg, model 2007 Julie) a vkládací domeček Chicco. Domů jela Deniska v nové sedačce, ale když jsme viděli, jak jí tam po usnutí lítá hlavička, tak jsme se s tatínkem dohodli, že ji necháme jezdit ještě pár dní ve „vajíčku“.

27. 3. 08

– čtvrtek (Dita) Denisce je 10 měsíců
Preventivní prohlídka u pediatra – viz hlavní stránka. Deniska skoro celou dobu hrozně ječela, křičela a vzpouzela se – kde je to hodné miminko, které nepíplo ani u injekce???
Pan doktor kontroloval pusinku, ale afty ani nic jiného, co by bránilo Denisce jíst, tam nenašel. Možná má jen od zubů citlivější dásně. Jídlo jí máme nabízet, ale nevnucovat – hlady neumře, navíc když ještě kojíme.
Deniska umí „bububu-kuk„, ale někdy si dlaničkami nezakryje očička, ale spánky nebo pusu. Vypadá u toho moc srandovně a roztomile :-*
Také často ukazuje pravým ukazováčkem na různě věci a říká „cototojeee?“ nebo „cotojetotooo?“
Ráda si prohlíží knížky – necupuje je, netrhá, nehází s nimi, ale pěkně si listuje 🙂
Často si sama vleze do ohrádky (má trvale vyndané 4 šprušle) a tam si pěkně hraje – např. tak, že prostrčí ručičku ven a tahá k sobě z krabice pod tatínkovým stolem různé káblíky :)))
V neděli jsme si od babičky přivezli nočníček, který tam Deniska dostala „od Ježíška“ a občas ji na něj zkusím posadit (oblečenou). První dny se Deniska vzpínala a křičela, teď už na něm vydrží chviličku sedět a nebojí se ho.

26. 3. 08
– středa (Emanuel)
Už od neděle Deniska hrozně špatně jí. Pusinku sice otvírá, ale jakmile se lžička dotkne rtu, Deniska ji jazykem vytlačí. Babička nadhodila, že má možná v pusince afty a jídlo ji štípe – je pravda, že sladkou kašičku tolik nevystrkuje.
Večer ji vykoupal a oblékl tatínek. A pak ji i uspal!!! Bez řevu, vzteku, dovádění a dokonce i bez kojení – juuu 🙂

24. 3. 08
– pondělí (Velikonoční)
Po 10 hod začala být Deniska ukňouraná a protivná. Zkusila jsem jí nabídnout banán s jogurtem, čímž jsem ji moc nepotěšila. Tak jsme šly spinkat. Usnula hned, brzo se však vzbudila s pláčem. Chtěla spinkat dál, ale nešlo to. Kroutila se a pořád se ke mě tiskla a tulila a pořád plakala. Měla zpocenou hlavičku, ale úplně studená záda. Když ji nezaujal ani svítící mobil, věděla jsem, že je asi vážně něco špatně. Vzala jsem ji do náruče a vylezly jsme z postele. Hned si položila hlavičku na moje rameno (to často nedělá) a celá byla vláčná a těžká. Došly jsme do kuchyně, Deniska fňukla a už to z ní lítalo – zvracela jako dospělý člověk (co do množství i zápachu), žádné miminkovské ublinknutí. Všechno mi to šlo do výstřihu a pomalu skapávalo po nohavicích na zem. Denulka na mě vyčerpaně visela a já čekala, co bude dál. Když z nás skapalo nejhorší, opatrně jsme se přesunuly do koupelny, svlékly se a vlezly spolu do vany. Napustila jsem hodně teplé vody, nahřívaly jsme bolavé bříško a hrály si. Deniska byla za chviličku v pohodě.
Když jsem ji oblékla do čistého, oblékla jsem i sebe, dala ji do ohrádky a šla uklízet kuchyň. Zároveň jsem vysála a pečlivě vytřela i obývák. Pak jsem pověsila vyprané prádlo a dala prát naše poblinkané oblečení.
Přemýšlela jsem, co dám Denisce k jídlu – ochotně spapala kus chlebové kůrky a po chvíli půl skleničky Telecí se zeleninou. Večer snědla jen maličko banánové kaše a usnula mi na klíně.

23. 3. 08

– neděle (Boží hod velikonoční)
Deniska si umí říct „o myšičku“. Rozevře levou dlaničku a ukáže do ní pravým ukazováčkem. To stejné udělá, když jí někdo řekne „Vařila myšička kašičku„. Tuhle hru si moc oblíbila a můžeme ji opakovat i 20x po sobě 🙂

19. 3. 08

– středa (Josef)
Tetička Janička oprášila svoje staré klávesy a půjčila je Denisce – Denda nejdřív břinkala hlava nehlava, ale postupně odkoukala, že se klapky mačkají jedním prstíčkem a šikovně to napodobovala. Také zjistila, že se může dlaničkami opřít do více kláves najednou a zároveň při tom pohupovat zadečkem a „tančit“ :)))

14. 3. 08

– pátek (Rút/Matylda)
Tatínek nás veze na týden k babičce – huráá! 🙂

11. 3. 08
– úterý (Anděla)
Kolem půl třetí odpoledne Deniska přišla na to, že lezení je rychlejší než plazení a od té doby je z ní lezec.

8. 3. 08

– sobota (Gabriela)
Při večerním uspávacím kojení přemontovala maminka Denisce nastřelovací naušničky za klasické zlaté, které sama nosila, když byla malá.

7. 3. 08

– pátek (Tomáš)
Moc jsem doufala, že už budeme zdravé a půjdeme dnes do plavání. Bohužel mě v cca 5:20 vzbudila hrozná bolest v krku. O pár hodin později mě vzbudil sípot zahleněné Denisky – z neznámých důvodů se nemoc vrací :(((

6. 3. 08

– čtvrtek (Miroslav)
Pomalu se ukázala dvojka vpravo nahoře a klube se jednička vlevo nahoře.
Deniska už krásně cucá z hrnečku s pítkem.

2. 3. 08

– neděle (Anežka)
Taťka koupil včera novou hadičkovou odsávačku hlenů (stará nepřežila sterilizaci) a dnes jel pro kapky do nosu Nasivin a kapky na kašel Stoptussin. Budu ráda, jestli se stihneme obě vyléčit do pátku na plavání.
Denisce roste dvojka nahoře vpravo a už se možná derou i horní jedničky.
Včera jsem po dlouhé době zase nabídla Denisce hrneček – tentokrá s čistou převařenou vodou. A dnes už chápe, jak z něj má cucat 🙂 Moc toho sice nevypije, ale aspoň ho neodmítá tak vehementně jako minule.

29. 2. 08
– pátek (Horymír)
Mamka se vzbudila s bolestí v krku a Deniska s rýmou. Tudíž musíme dnešní plavání vynechat a v sobotu nepojedeme za Románkem :(((
Dopoledne Deniska hrozně vrzala zubama o sebe – až jí krvácely dásničky. Odpoledne to už naštěstí nedělala.

28. 2. 08

– čtvrtek (Lumír)
Denisce se klube zoubek dvojka vlevo nahoře – horní jedničky zatím nejsou vůbec vidět 🙂

27. 2. 08
– středa (Alexandr) Denisce je 9 měsíců
Netuším, jak se to Deniska naučila – když mám podezření, že potřebuje akutně přebalit a zeptám se jí: „Denisko, smrdíš?“, pokrčí nosánek a začuchá :)))

26. 2. 08

– úterý (Dorota)
Když se Deniska u nějakého nábytku postaví, už si umí sama zase sednout. (Dříve se jen křečovitě držela ručičkama ve stoji a řvala dokud jsme ji nesundali).

25. 2. 08
– pondělí (Liliana)
Deniska umí ukázat jak je veeeliká.

24. 2. 08

– neděle (Matěj) všechno nejlepší tatínkovi k 30. narozeninám!
V 7:30 hod se narodil bratránek Roman! Má 3,65 kg a 52 cm. A je moc krásnýýý :-*

18. 2. 08
– pondělí (Gizela)
Deniska stojí kdykoliv může a často se jednou rukou pouští. Dnes udělala i první malinký pidikrůček.

17. 2. 08

– neděle (Miloslava)
Tatínek ukázal Denisce jak hodit malé plyšové prasátko do díry v kostce. Deniska to pozorovala a hned se naučila házet do díry v kostce vše, co se tam vejde 🙂

12. 2. 08

– úterý (Slavěna)
Deniska umí paci-paci. Někdy na to moc nereaguje, ale když má náladu, tak ví moc dobře, co to znamená a hezky zatleská.

9. 2. 08

– sobota (Apolena)
Po dloooouhé době jsme dali Denisku do ohrádky. Krásně si tam hrála a najednou koukám – ona stojí! Šprušličky udělaly své 🙂

8. 2. 08

– pátek (Milada) Denisce je 8 měsíců, 1 týden, 5 dní (skoro 37 týdnů)
V poledne Deniska slupla zeleninu s králíkem a šupajdily jsme na autobus do Prahy. U metra jsme se sešli s Kačkou a Domískem a nabrali směr Corinthia Panorama Hotel. Jdeme na naši první hodinu plavání.
Zrovna dnes je voda celkem studená, protože ji měnili a ještě se nestačila ohřát. V bazénu jsem se sešli 3 maminky s miminky (Deniska byla nejstarší – nejmladší byl šestiměsíční Péťa). Všechna miminka byla moc hodná, vůbec neplakala. Nejstatečnější a nejšikovnější byl Domísek. Deniska se pořád chtěla přisávat k prsu, takže se dobrovolně potápěla, i když to ještě neumí 🙂 Také nechtěla ležet na hladině na zádíčkách, pořád se snažila na hladině sedět, což se jí (zatím) nepodařilo. Ale s jejím úsilím a trpělivostí se jí to možná jednou podaří. 🙂 Od paní instruktorky Lady máme doporučeno hýbat se rychleji než ostatní plaváčci, aby se Deniska nenudila a nevymýšlela sama nějakou zábavu. Nejvíce ji zaujaly malé míčky.

6. 2. 08
– středa (Vanda)
Ráno jsme naskákali všichni do auta a jeli do Prahy – tatínek do práce a maminka s Deniskou na „sociálku“ žádat o penízky. Lidi tam nebyli žádní, paní úřednice milá, všechno jsme vyplnili, podepsali a hurá zpátky domů. Z úřadu to je k metru „Hl. nádr.“ jen jednu stanici tramvají a tak se maminka rozhodla jít pěšky. Deniska byla celou dobu moc hodná, maminka si vesele vykračovala … a došla až na Jindřišskou 😀 Mrholení naštěstí netrvalo dlouho, takže se holky pěkně prošly a dorazily na místo určení. Maminka zakoupila a cvakla jízdenku, našla výtah a … Deniska poprvé jela metrem. Ale spinkala, tak z toho asi nic moc neměla 🙂

30. 1. 08

– středa (Robin)
Na preventivní prohlídce u lékaře byla Deniska dnes poprvé jen s maminkou. Tatínek má moc práce. Pan doktor Denisku zvážil, změřil a na maminčino přání i naočkoval nepovinnou vakcínou Prevenar (1.800,-Kč). Deniska dnes poprvé všechny procedury proplakala – začíná být pěkná vzteklinka, která si nenechá všechno líbit 🙂

29. 1. 08

– úterý (Zdislava)
Deniska se umí sama posadit. Sedá si trochu zvláštně – jednu nožičku má nataženou dopředu před sebe a druhou nožičku má pokrčenou dozadu 🙂

28. 1. 08

– pondělí (Otýlie)
Kolem 10:30 hod usnula Deniska mamince v náručí při kojení – to není nic zvláštního. Zajímavé je, že se nevzbudila, ani když si ji maminka odinstalovala od prsa a dala na rameno. A naprosto výjimečným zážitkem je, že se nevzbudila ani při položení do postýlky. Asi vyspává ten zoubek 🙂

27. 1. 08

– neděle (Ingrid) Denisce je 8 měsíců
Při usínání žužlala Deniska mamince prst a maminka ucítila zoubek! Klube se jednička vpravo dole.

25. 1. 08
– pátek (Miloš)
Den plný změn. Na přesnídávku dostala Deniska prvně rozmačkaný banán. Netvářila se na to moc nadšeně, ale statečně polykala – snědla jen pár lžiček. Pak jela s maminkou autobusem do Prahy. Tam počkaly na tatínka a pak šli nechat nastřelit naušničky. Doma dostala Deniska k pozdnímu obědu poprvé masíčko (mrkev,brambor, kuře). A aby toho dnes nebylo málo, začala zkoušet lézt po kolínkách.

24. 1. 08

– čtvrtek (Milena)
Večer jsme dali Denisku do postýlky. Byla asi hodně unavená, protože za chvilku usnula. Po cca dvou hodinách se vzbudila, trochu zafňukala a zase usnula. Když jsme pak přišli do ložnice, nepochopila jsem. Deniska měla hlavičku „v nohách“, ležela na bříšku (poprvé za svůj život) a byla celá krásně přikrytá (vždy se odkopává). Toto zůstane navždy záhadou.

20. 1. 08
– neděle (Ilona)
Při obědě podržel tatínek Denisce ručičky a ona krásně spapala celou skleničku (125g).
Večer přijela Kačka s Domískem – ani se nestačil rozkoukat a už se na něj Deniska sápala. Občas se připlazila sebrat mu nějakou hračku, ale jinak si sebe moc nevšímali. Když Domísek papal kašičku, Deniska se na něj upřeně dívala. Vzala jsem lžičku, nabrala z Domískovy misky a dala Denisce ochutnat. Ujedli jsme mu těch lžiček asi 10. Před spaním jsem pak Denisce umíchala celou várku kašičky (mléčná Sunarka s rýží a banány bez lepku) a ona ji celou snědla! Doufala jsem, že bude v noci třeba lépe spinkat – ehm, no bohužel :)))

17. 1. 08

– čtvrtek (Drahoslav)
Po sedmi mrkvových dnech jsme zkusili mrkev s bramborem – niic mooc teda 🙂

15. 1. 08

– úterý (Alice)
Po dnešním obědě se Deniska koupat nemusela – úspěch! Stačilo opláchnout nožičky, ručičky a pusinku v umyvadle 🙂
Poprvé dostala na nožky botičky 🙂

14. 1. 08

– pondělí (Radovan)
Po obědě jsem Denisku vykoupala a dala celou rozmrzelou do postýlky. Po chvilce fňukání, Světe div se, usnula!!! A spala celých 30 minut! Takto usnula od narození zatím jen jednou – dnes podruhé 🙂

13. 1. 08
– neděle (Edita)
Naše mrkvičkování se projevilo v plence, takže už víme, že Deniska při krmení sem tam i něco spolkne 🙂

11. 1. 08

– pátek (Bohdana)
Pokračujeme v mrkvičkování. Deniska během krmení asi 2x polkla, ale jestli v tu dobu měla v pusince nějakou mrkev zůstává navždy tajemstvím. Pokrokem je skutečnost, že se po obědě koupala již jen Deniska – maminka se zvládla opláchnout v umyvadle. Po spuštění pračky šly na procházku.
Deniska poprvé otevřela šuplík. A zavřela a otevřela a zavřela a otevřela – rumplovala s ním s obrovským nadšením.
Poprvé se doplazila až do kuchyně – maminka zrovna umývala nádobí a měla na zemi starou utěrku, protože z linky skapávala voda. Deniska chytla utěrku a začala s ní šudlit po zemi jakoby utírala kapky vody. Pak zaplácala na odpadkový koš a vlítla kocourovi do granulí.

10. 1. 08

– čtvrtek (Břetislav) Denisce je 7 měsíců a 2 týdny
Chvíli po poledni přijel tatínek z práce, aby byl u toho, když zkusíme první příkrm! Mrkev byla všude. Deniska strčí do pusy naprosto všechno včetně kocouřích chlupů, ale mrkvičku neee. Bránila se statečně rukama i nohama.
Denisce se vrátila její novorozenecká barva – ovšem tenkrát to měla z novorozenecké žloutenky 🙂
Po obědě se Deniska i maminka vykoupaly a daly prát prádlo … a usnuly u kojení 🙂

3. 1. 08

– čtvrtek (Radmila) Denisce je 7 měsíců a 1 týden
Tak jsme zjistily (Deniska s nadšením, maminka s hrůzou), že miminko je definitivně batoletem a je schopno doplazit se naprosto kamkoliv po bytě.
Byť má možnost plazit se opravdu kamkoliv, vždy se plazí k DVD přehrávači, počítači, káblům a zásuvkám.

2. 1. 08

– středa (Karina)
Tatínek sedí u počítače a pracuje. Maminka sedí u počítače a „dělá fotky“. A Deniska se rozhodla pustit svým rodičům pro zpestření rutiny DVDčko. Doplazila se k přehrávači, zmáčkla správný čudlík, otočila hlavičku k TV a koukala. Maminka s tatínkem taky – jak vyvoraní! 🙂

1. 1. 08
– úterý (Nový rok)
Rekapitulace Denisčiných dlouhodobě nejoblíbenějších hraček:
mobilní telefon, dálkové ovládání, igelity, gáblíčky a šňůrečky všeho druhu, malá růžová pískací kočička, velký černý živý kocour (ale ten se nenechá chytit)

24. 12. 07 – pondělí
(Adam a Eva) všechno nejlepší maminčiné sestřenici k svátku
Během dopoledne jsme vyrazili autem do Španělska. Ve Francouzském Dijonu jsme měli rezervovaný hotel na jednu noc. Po rozbalení dárečků jsme šli na procházku, ale venku bylo ošklivo, tak jsme se rychle vrátili do hotelu a šli spinkat.

21. 10 07 – pátek

(Natálie)
Ač Deniska ještě zdaleka nemá 9 kg, koupila už maminka větší plinečky. Háppy „dvojky“, neboli Maxi 8-18 kg.

20. 12. 07 – čtvrtek

(Dagmar) všechno nejlepší maminčiné sestřenici k svátku. Denisce je 6 měsíců, 3 týdny a 2 dny.
Konečně mohu zodpovědně napsat, že se Deniska plazí. Dosud se jen neurčitě mrskala, svíjela, otáčela (jak ručička na ciferníku), občas se jí podařilo posunout dozadu (jako strýček Pavlík) … a dnes byla okolnostmi vyhecována k maximálnímu výkonu plazení vpřed. Motivací nebyla žádná hračka ani rodič, nýbrž rozsvícený notebook a jeho klávesnice 1,5 m na dosah dětských ručiček.

14. 12. 07 – pátek

(Radana/Radan)
V cca 10:30 naložila maminka Denisku do sporťáčku a vyrazily na zastávku. Jely poprvé busem do Prahy. Tam na ně už čekala kamarádka Kačka s Domískem a společně vyrazili k bazénu. Plavat se zatím nebude – jen to omrknou a domluví se na podrobnostech.
V bazénu bylo 8 dětí s maminkami + instruktorka, která organizovala různé hraní, zpívání i potápění. Moc se nám to líbilo a doufáme, že budou v příštím kurzu dvě volná místa.

13. 12. 07 – čtvrtek
(Lucie) 6 měsíců, 2 týdny a 2 dny
Ráno po 9. hodině vyrazila celá rodinka do Prahy. Nejdřív se stavili u tatínka v práci (tatínek musel na poradu), pak si skočili na svačinooběd a pak na masáže. Maminka byla objednaná na 12.hod a tatínek na 13.hod.
Deniska dostala možnost poprvé se uvelebit ve sporťáčku a byla náramně spokojená – hned od prvního okamžiku se jí v něm moc líbilo. Tatínek ji předal mamince krásně spící a stejně spící ji našel i po hodině masáží, kdy maminka kroužila s kočárkem v okolních ulicích.
Nakonec tatínek odvezl holky na autobus a frčel do práce. Maminka s Deniskou jeli busem domů poprvé a krásně to zvládli – Deniska koukala na puberťáky, smála se na ně a oni pak pomohli mamince s kočárkem ven.

12. 12. 07 – středa

(Simona)
Cestou ze stavby jsme se stavili na očním, jestli paní doktorka Kopřivová napíše Denisce zase Floxal na očičko. Ale bohužel ordinovala jen 7-12hod a tak jsme nic nepořídili. Očičko je naštěstí skoro OK, takže to nemusíme řešit nijak akutně.
Večer maminka donesla domů kočárek, sundala korbičku, osprchovala podvozek … a nasadila sporťáček.

11. 12. 07 – úterý
(Dana)
Očičko bylo výrazně lepší, zkusíme tedy dál proplachovat a vykapávat a uvidíme, jak bude vypadat za dalších 24 hodin.

10. 12. 07 – pondělí

(Julie)
Když se Deniska probudila po dopoledním spánku, měla opět zakysané pravé očičko – a docela hodně 🙁 Okamžitě jsem očičko propláchla a vykapala. Během dne se to zhoršilo. Na večer bylo očičko maličko lepší. Zítra ráno zavoláme k oční lékařce a domluvíme se.

28. 11. 07 – středa

(René)
Preventivní prohlídka u pediatra – podrobnosti na hlavní stránce dole.
Tatínek nestíhal kvůli jiným povinnostem a tak maminka s Deniskou vyrazily k doktorovi poprvé samy. Maminka řídila po dlouhé době a tak jela opatrně a pomalu – než se těch pár kilometrů dokodrcala, tak je tatínek dohnal a do ordinace vstoupili všichni společně jako vždy.
Deniska prospívá a vyvíjí se normálně (naprosto přesně podle tabulek :)) S velkým a radostným souhlasem můžeme plně kojit ještě celý měsíc – hurááá.
Tak to vidím, že s prvním příkrmem začneme až po Novém roce 🙂

27. 11. 07 – úterý
(Xenie) Denisce je půl roku!
Během včerejšího večera a noci na dnešek se stala zvláštní věc.
Deniska nemohla vůbec usnout. V postýlce plakala mnohem víc než jindy. Nechtěla být ani u tatínka. Stále se vrtěla, kroutila, plakala a tiskla k mamince.
Když konečně usnula bylo 00:50 hod.
Deniska usnula na minutku přesně v čas svého narození před půl rokem.

22. 11. 07 – čtvrtek
(Cecílie)
V leže na bříšku začala Deniska strkat kolínka pod sebe.

16. 11. 07 – pátek

(Otmar) všechno nejlepší mamince k narozeninám! (29)
Tatínek měl v práci volno a tak jsme šli všichni společně po dlouhé době na procházku. Byla hrozná zima a ošklivé počasí.

13. 11. 07 – úterý

(Tibor)
Deniska spala hodinu venku v kočárku a pak ještě další hodinu na balkoně – úúúspěch 🙂 (spala od 11:46 do 13:40)

6. 11. 07 – úterý

(Liběna)
Deniska s maminkou jedou Pendolinem k babičce. Budou tam do neděle.

26. 10. 07 – pátek

(Erik) všechno nejlepší tetičce Janičce k narozeninám!
Dopoledne jsme byli v Jílovém u pediatra na poslední (třetí) Hexavakcíně. Maminka na Denisku mávala modrým delfínkem a pískala růžovým medvídkem a Deniska z toho byla tak vykulená, že „včeličku“ vůbec nezaregistrovala a sestřička se smála, jak jsme miminko „pěkně zblbli“. (Míry a váhy máme jako vždy v tabulce hned na hlavní stránce.) Potom jsme si skočili do hospůdky na obídek. Seděli jsme šikovně v zákoutí, takže Deniska papala zároveň s maminkou.
A zrovna teď, když píšu tyto řádky, mám Denisku na klíně a do ticha se ozvalo
zřetelné má-ma. Takže říct už to Deniska umí, teď jen musí pochopit, co to znamená 🙂
Večer nemohla Deniska usnout a byla na omak mnohem teplejší než obvykle. A tak dostala poprvé v životě lék – půl čípku Panadol.

23. 10. 07 – úterý
(Teodor)
Třetí kontrola kyčlí dopadla velmi dobře. Deniska už nemusí nosit na noc široké balení a už nemusíme chodit na žádné kontroly! (konkrétní údaje na hlavní stránce dole). Deniska hned využila toho, že má volné nožky a zkusila cestování po postýlce 🙂

22. 10. 07 – pondělí
(Sabina) 4 měsíce, 3 týdny, 4 dny (= 21 týdnů)
Deniska zjistila, jak vyslovit slabiku BA a od té doby pořád žvatlá ba-ba-ba. Občas se jí povede ma-ba-ba nebo ba-ba-ma. Asi 3x se jí podařilo ma-ma a jednou da-da. VIDEO!

17. 10. 07 – středa
(Hedvika)
Maminka konečně objevila konkrétní návod na „plavání“ s miminkem. Jelikož se Deniska vody vůbec nebojí, zahájili jsme trénování. Prvek A a B máme za sebou a ani o tom nevíme. Tak jsme je pro jistotu jen zopakovali a najeli rovnou na prvek C. Deniska to snáší dobře – sice jde vidět, že se jí to moc nelíbí, ale nepláče.

10. 10. 07 – středa

(Marina)
Po brzkém ranním kojení si maminka nechala Denisku v posteli a společně podřimovaly. Tedy maminka si myslela, že společně podřimují, ale ani nemusela otevřít oči, aby zjistila, že se Deniska tiše a pečlivě soustředí … ucítila totiž, jak jí Deniska velice pomalu a jemně strká prstíky do nosu. Nebylo to nepříjemné a Deniska byla opravdu opatrná, tak maminka dál podřimovala a nechala ji, ať zkoumá :)))
11:35 hod. Deniska se naprosto sama a jistě (ne náhodou) otočila na bříško (přes pravý bok). Naštěstí ji maminka dává už několik dní na zem, takže vše proběhlo naprosto bezpečně, i když se Deniska musela nějak záhadně vyhnout hrazdičce, protože se nepřekulila pod ní, ale vykulila se zpod hrazdičky ven.. Maminka si právě chtěla jít umýt vlasy, ale teď je v takovém šoku a hrůze, že nemůže nic a jen zírá 🙂 VIDEO!

9. 10. 07 – úterý
(Štefan/Sára)
Pátý den nácviku samostatného usínání. Třetí den nácviku podle Estivillovy metody (viz OZaP).
Deniska usnula úplně sama! Po cca půlhodince se vzbudila a začala plakat. Postupovala jsem podle Est.metody (4. den) – stačily dvě návštěvy u postýlky a Deniska opět spinká 🙂

6. 10. 07 – sobota

(Hanuš)
Maminka stála před velkým rozhodnutím, zda pokračovat v nácviku samostatného usínání.
Je to šílené, když vidíte svého drobečka srdceryvně plakat a naříkat a přitom víte, že netouží po ničem jiném, než vašem teplém a konejšivém náručí. Ale kdybychom nepokračovali, byly by včerejší slzičky prolité úplně nadarmo.
Maminka kojila Denisku v manželské posteli dlouho až už to vypadalo, že Deniska usnula. Ale jakmile se jen malinko pohnula, Deniska hned otevřela očka a pevně chytla maminku za tričko. Získala tak dalších pár minutek sladkého podřimování v maminčině teplíčku. Nakonec se maminka přeci jen s těžkým srdcem zvedla a dala usmívající se miminko do postýlky. Pustila kolotoč, nechala svíti lampičku a odešla. Deniska si opět chvíli hrála, pak začala „volat“ a plakat. Maminka ji chodila kontrolovat nenápadně škvírkou ve dveřích a plakala s ní.
Po nějaké době tatínek povídá: „ona fakt usnula, že?“ Maminka vyskočila: „ježiš, je ticho, ani jsem si nevšimla!“ a tiše běžela Denisku zkontrolovat. Holčička se skutečně uřvala až k spánku. Ale je to spánek lehký a neklidný. Snad to bude časem lepší.

5. 10. 07 – pátek

(Eliška) – 4 měsíce, 1 týden, 1 den
Maminka naznala, že je nejvyšší čas, začít Denisku učit samostatnému usínání v postýlce. Zatím neumí usnout jinak než u kojení. Výjimečně se ji podaří usnout v náručí.
Když začala Deniska u kojení podřimovat, položila ji maminka do postýlky, pustila kolotoček, pohladila ji po hlavičce, nechala svítit lampičku a odešla. Deniska chvíli koukala na kolotoč, pak si hrála s plenkou a ručičkama, pak začala hulákat a nakonec plakat. Řvala hodně dlouho (asi dvě hodiny). Maminka stála u postýlky, držela ji za ručičku, hladila po hlavičce, tiše na ni mluvila, ale Deniska řvala, jako by tam maminka ani nebyla.
Nakonec maminka vymyslela kompromis. Nevzala Deniska z postýlky ven, ale spustila bočnici, naklonila se dovnitř a dala jí prso. Deniska si párkrát zadumlala a usnula.

4. 10. 07 – čtvrtek

(František) – všechno nejlepší pradědečkovi k svátku (maminčin dědeček)
Deniska objevila svoje nožičky! Odstrkala si hrazdičku tak, že na ni nedosáhla a neměla si s čím hrát. Tak si našla nožičky. Šikovná holčička :-*
V zápětí na to se jí podařilo (zatím asi spíš náhodou) otočit přes pravý bok na bříško! Maminka se děsí, že už asi nebude bezpečno ani na rozlehlé manželské posteli. Proto hned objednala velké pěnové puzzle (bez malých dílků) jako koberec na zem, aby si Deniska mohla hrát na zemi. Pomalu už začínáme koukat po ohrádce – asi ji koupíme dřív, aby byla připravená hned, jak bude potřeba.

28. 9. 07 – pátek

(Václav)
Očičko je už mnohem lepší! Vypadá naprosto zdravě a ani ráno není zalepené nebo zakysané. Super 🙂
Deniska se otáčí bez problémů na pravý i levý bok. Na pravý to jde líp.

27. 9. 07 – čtvrtek

(Jonáš) – Denisčiny čtvrté „malé narozeniny“
Ráno jeli všichni na druhý pokus k pediatrovi . Deniska byla moc hodná a usměvavá při všech procedurách (vážení, měření délky, obvodu hlavy a hrudníku, kontroly fontanely, pusinky, …), ale jakmile jí dal doktor na hrudníček studený stetoskop (fonendoskop), začala plakat a vydrželo jí to i přes očkování (druhá dávka Hexavakcíny). Uklidnila se, až ji maminka vzala do náruče 🙂
Očičko (pravé) není stále v pořádku, tak nás pan doktor poslal k oční lékařce Kopřivové – byla moc hodná. Vzala nás přednostně. Posvítila Denisce do očička, prohlídla to a říkala, že tyto věci mají miminka hodně často a do 5. měsíce se to neřeší. Jen kapkama a masáží. Tak nám napsala kapky Floxal (4x denně 1kapku) a ukázala mi, jak masírovat. Nemám mnout přímo koutek, ale mačkat místečko těsně nad koutkem. A uvidíme za měsíc, co bude. Kdyžtak by nás poslala na proplachování očních kanálků do Prahy.
26. 9. 07 středa (Andrea)
Brzo ráno jeli rodiče podepsat smlouvu se stavební firmou. Denisku doma hlídala teta Janička (2 hodiny). Pak jeli všichni k pediatrovi na prevenci a očkování, ale pan doktor měl zavřeno a na dveřích cedulku, že je na semináři. Bylo to nemilé překvapení 🙁
Jeli se podívat na pozemek a plánovali rovnání svahu. Pak zajeli za Vikingem zkontrolovat jeho nemocné očičko.
Cestou zpátky se stavili na obědě v Jílovém u Floriána a pak jel tatínek do práce.
Denisce se podařilo otočit z bříška na záda!

25. 9. 07
úterý (Zlata)
Deniska jela s maminkou a tetou Janičkou Pendolinem z Brna do Prahy. Na nádraží na ně už čekal tatínek. Když se naklonil do kočárku a Deniska ho uviděla, hrozně vykulila očička a zírala na něj jak nikdy na nikoho 🙂

20. 9. 07 – čtvrtek

(Oleg)
Tatínek odvezl maminku s Deniskou k babičce.

18. 9. 07 – úterý
(Kryštof)
Deniska se pokouší otáčet na bok. Na pravou stranu jí to jde líp.

15. 9. 07 – sobota
(Jolana) – 3 měsíce, 2 týdny, 5 dní
Deniska se umí na zádech otočit o 90° (hlavička zůstává na svém místě, ale nožičky už nesměřují k boku postele, ale k jejímu čelu).
Už se jí občas povede vzít do ruky hračku, která leží vedle ní!

14. 9. 07 – pátek

(Radka)
Deniska se umí nožičkama odstrkovat tak, že po zádech „dojede“ přes půl manželské postele.

11. 9. 07 – úterý (Denisa)

Dopoledne jsme byli za Vikingem. Bohužel poprchalo, takže se nedalo nic moc dělat. Šli jsme se na něj alespoň podívat do výběhu. Maminka nesla Denisku zabalenou v dece … a najednou slyšíme, jak se miminko hrozně moc a nahlas směje. Denisce mrholilo do obličeje, měla mokrý nosík a připadalo jí to asi hrozně legrační 🙂

8. 9. 07 – sobota

(Mariana)
Ráno v 8:30 vyrazila celá rodina do Pardubic na Koně v akci. Deniska byla celý den v kočárku moc hodná. Domů se vrátili unavení až ve 20hod, ale s krásnými zážitky.

5. 9. 07 – středa

(Boris) – 3 měsíce, 1 týden, 2 dny
Deniska se poprvé nahlas zasmála!
Maminka ji měla na klíně čelem k sobě a povídaly si. Deniska dělala xichtíky a maminka se tomu nahlas smála. Deniska se usmála. Maminka jí řekla: „to je sranda, co?“ a Deniska se nahlas zařehtala.
Podruhé se Deniska nahlas zasmála, když ji maminka sušila po koupání ručníkem a říkala jí: „Denisko, je ti zima? Brrrrrr“.

27. 8. 07 – pondělí

(Otakar) – Denisčiny třetí „malé narozeniny“
Ráno se Deniska poprvé probudila v postýlce. Košíček odvezli tetičce Janičce, protože byl Denisce už malý.
Rychle jsme se oblékli a pospíchali k pediatrovi na preventivní prohlídku. Pravé očičko stále trošku zlobí, tak máme zkusit několikrát denně masírovat vnitřní koutek oka.
A zahájili jsme očkování. Deniska dostala Hexavakcínu. Je to šetrná šestikombinace, která se ještě 2x přeočkuje vždy s měsíčním odstupem. Položili jsme Denisku na bříško, maminka jí mávala a pískala před očima růžovým medvídkem a mluvila na ni. Pan doktor ďobl do zadečku a Deniska ani nekníkla! Je to naše šikovná statečná holčička.

25. 8. 07 – sobota

(Radim)
Byli jsme na svatbě. Vdávala se maminčina sestra Janička.
Tatínek dělal fotografa, maminka všechno natáčela, takže o Denisku se starala hlavně prababička a posléze všechny svatebčanky, které měly zájem 🙂

23. 8. 07 – středa

(Sandra)
Minulý týden přišla poštou pozvánka na dnešní den, ať se dostavíme do VFN Karlov ke kontrole očkování proti TBC (Deniska byla očkovaná do ramínka už v porodnici). Paní doktorka prohlédla ramínko, uzliny, atd … a do Očkovacího průkazu vepsala „Lze očkovat“. Takže vše je v pořádku a náš padiatr může zahájit běžné očkování.

19. 8. 07 – neděla

(Ludvík) – Denisce je dnes 12 týdnů
Odpoledne jsme jeli za Vikouškem. Deniska byla opět moc hodná. Ve výběhu ji tatínek nakrmil z lahvičky odstříkaným mlíčkem a pak se Deniska bavila tím, že plácala ručičkama do barevných rybiček, které visely na boudičce kočárku – je čím dál šikovnější 🙂

18. 8. 07 – sobota

(Helena)
Hned ráno jsme vyrazili do Hněvšína na Memoriál generála Custera. Přestože nepředpovídali moc hezké počasí, sluníčko poctivě připékalo. Naštěstí má Deniska v tašce na kočárku stále svůj opalovací krém Daylong 40 a maminka ji mohla namazat. Pro sebe se jí zdálo takového krému škoda, tak se jím nenamazala, v důsledku čehož přijela večer domů růžová jako prasátko 🙂 Deniska byla celý den moc hodná. Nejprve vypila z lahvičky odstříkané mlíčko a pak už ji maminka kojila buď ve stínu pod stromem nebo v autě.

11. 08. 07 – sobota

(Zuzana) – všechno nejlepší babičce k svátku(tatínkové mamince)
Odpoledne jsme opět vyrazili za Vikouškem. Maminka hodně moc zmokla – snad z toho neonemocní. Deniska byla v kočárku, poslouchala kapky, jak buší do boudičky a povídala si – déšť se jí moooc líbí 🙂
Doma si obě společně vlezly do vany, napustily si ji až po vrch a hezky si lebedily a nahřívaly se. Deniska většinou ve vaně pláče, ale dnes byla hodná, hezky koukala a nerozplakala se ani když ji maminka vyndala na studený vzduch, utřela, namazala červenou Indulonou (to se Denisce většinou hodně nelíbí) a oblékla. Dnes je Deniska za hodnou holčičku od rána až do večera se vším všudy 🙂
Po kojení ji maminka položila do košíčku a Deniska – Světe div se! – ani nekníkla a za chvilinku usnula.

10. 08. 07 – pátek
(Vavřinec)
Poprvé Deniska usnula mamince jen tak na klíně a ne u prsa 🙂

07. 08. 07 – úterý

(Lada)
Více než 14 dní nebyla maminka za Vikouškem, tak jsme využili skutečnosti, že jde tatínek do práce až odpoledne a vypravili se za koníkem dnes. Je krásně teploučko a maminka má radost, že může Denisce obléknout krásné šatečky dřív, než z nich holčička vyroste.

06. 08. 07 – pondělí

(Oldřiška)
Dnešní den Deniska celý prospala! Maminka si k ní jen každou hodinku lehla do postele, nakojila ji a Deniska spala dál. Až jsme měli strach, jestli není Deniska nemocná.

05. 08. 07 – neděle

(Kristián) Denisce je dnes 10 týdnů
Od babičky se nám moc nechtělo. Maminka si tam nádherně odpočinula, jelikož už nebyla na Denisku sama samotinká, ale rovných 4-6 ženských 🙂 Deniska se krásně „rozpovídala“, protože si s ní každý chvilku povídal, takže nebylo chvilky, aby jen tak ležela a lenošila – což se doma stává bohužel často 🙁

28. 07. 07 – sobota

(Viktor)
Jedeme k babičce slavit padesátiny a zároveň tam zůstaneme s maminkou „na prázdninách“.

25. 07. 07 – středa

(Jakub)
Prevence ve dvou měsících – viz hlavní strana dole.
Malá pupeční kýla.

24. 07. 07 – úterý

(Kristýna) – všechno nejlepší sestřičce k svátku
Kontrola kyčlí ultrazvukem v porodnici Benešov -> na noc široké balení.

23. 07. 07 – pondělí

(Libor)
Očičko pořád vykapáváme, ale moc se nelepší. Maminka tedy zatelefonovala panu doktorovi. Pan doktor nám předepsal viskosní kapky Fucithalmic a tatínek pro ně zajel.

20. 07. 07 – pátek

(Ilja)
Ráno jsme se vzbudily a Deniska měla nehezky zakysané celé pravé očičko. Maminka jej vykapala Opthalmo Septonexem, vyčistila a doufaly jsme, že to bylo způsobeno jen otočenou řasou nebo nějakým smetíčkem a už bude očičko v pořádku. Ale během dne se v očičku tvořil hnis pořád.

11. 07. 07 – středa

(Olga)
Prevence v 6. týdnech – viz hlavní strana dole.

05. 07. 07 – čtvrtek

Všichni jsme šli poprvé společně na procházku. Ale byla hrooznááá zima a foukal vítr 🙁 Deniska byla prvních pár minut hodná, ale pak se rozplakala. Po nějaké době na okamžik usnula, ale domů jsme se vraceli opět se slzičkami.

25. 06. 07 – pondělí

(Ivan)
Na třetí prohlídku k pediatrovi jela Deniska sama s tatínkem. Maminka je doma a odpočívá. Už má jen teplotu 37,6 °C.
Ve čtyřech týdnech vážím 3260g (porodní váha byla 2650g) a měřím 52cm.

24. 06. 07 – neděle

(Jan) Denisce jsou dnes 4 týdny
Maminka se ráno probudila s horečkou 38,6°C.
Myslí si, že je to z celkového vyčerpání organismu (asi víc psychického než fyzického), protože ji nebolí ani v krku ani prsa, jen se cítí moc unavená a vyčerpaná. Celé dnešní stěhování tak musel zvládnout tatínek s dvěma kamarády, babičkou a prababičkou – moc jim děkujeme!

23. 06. 07 – sobota

(Zdeňka)
Vracíme se od babičky zpátky do Prahy a vezeme si babičku i prababičku s sebou.
Nabídly se, že nám pomohou se zítřejším stěhováním. Už nebudeme bydlet v Praze, ale kousek od Prahy směrem na jih.

19. 06. 07 – úterý

(Leoš)
Večer jsme se všichni naskládali do auta a vyrazili na cestu dlouhou 230 km.
Maminka si myslí, že to tak brzo po porodu není dobrý nápad. Ale tatínek jede kupovat auto do Vídně a po cestě je Brno a já mám u Brna babičku a prababičku, které mě moooc chtějí vidět, tak by byla hrozná škoda cesty nevyužít a nenavšívit je. Moc se s maminkou na celou naši Moravskou rodinku těšíme!

11. 06. 07 – pondělí

(Bruno)
Hned ráno jsme jeli do realitky podepsat papír, pak rovnou k pediatrovi (druhá kontrola) a od něj na motokrosovou trať.
V patnácti dnech vážím 2750g.

10. 06. 07 – neděle

(Gita)
Odpoledne jsme se jeli podívat na Vikouška a cestou zpátky tatínek koupil kojeneckou váhu. Původně jsme ji pořizovat nechtěli, ale když teď není mlíčka přebytek, je lepší mít přehled, kolik Deniska vypije.

09. 06. 07 – sobota

(Stanislava)
Už týden má maminka teploty, hnisavou rýmu, bolení v krku a kašel. Celý týden jsme nebyli nikde venku na procházce – z domu jsme se dostali jen kvůli prohlídkám bytů k pronájmu (musíme rychle najít bydlení). Od včerejška se začalo ztrácet mlíčko z levého prsa a dnes se zdá, že není už vůbec.
Tatínek nakoupil nějaká homeopatika, uvařil silný slepičí vývar a hned je líp, budeme se snažit znovu rozkojit.

 

04. 06. 07 – pondělí (Dalibor)
První návštěva u pediatra Šauera v Jílovém u Prahy.

02. 06. 07 – sobota

(Jarmil)
Dopoledne se s Deniskou přišla seznámit její starší sestřička Kristýnka. Všichni šli společně poprvé ven s kočárkem.

31. 05. 07 – čtvrtek

(Kamila)
Po ženské, dětské i velké vizitě poslali maminku na ultrazvuk, aby zkontrolovali stav dělohy po revizi. Děloha je zcela zavinutá a vše je OK – můžeme domů.
Nejdřív se Denisce v autosedačce moc nelíbilo, ale nakonec celou cestu domů prospinkala. Doma se nakrmila a spokojeně usnula.

29. 05. 07 – úterý

(Maxmilián/Maxim)
Zhruba 48 hodin po porodu se začalo tvořit mlíčko. Maminka má horká a tvrdá prsa. Dost to bolí, ale v teplé sprše se uleví. Deniska má konečně co papat.
Ale je hodně ospalá a unavená ze žloutenky a „solárka“, takže ji občas není vůbec možné vzbudit a přinutit sát 🙁
27. 05. 07 – neděle (Valdemar)
V 00:50 hodin se narodila Denisa.
Ještě na porodním sále ji přiložili mamince k prsu, ale na zbytek noci zůstala u sestřiček, aby si maminka odpočinula.
Během neděle ukázali sestřičky mamince jak kojit vleže.
Maminka má s Deniskou inkompatibilní krev a předala jí nějaké protilátky. Vzniká tak zvláštní typ novorozenecké žloutenky, který se musí více hlídat. Deniska bude přes noc na „solárku“ a tak ji večer sestřičky zase odvezli.
26. – 27. května 2007 – sobota (Filip) – všechno nejlepší tatínkovi k svátku
Tatínek odjel brzo ráno na nákup a pak s kamarády blbnout na motorkách. Maminka se válela v posteli a lenošila.
A jak si tak leží, tak najednou ucítila jakési vlhko. Původně to tipla na hlenovou zátku, ale když se malinko nadzvedla, aby si to ověřila, bylo najednou docela mokro – ve 12:10 praskl vak plodových blan a začala odtékat plodová voda.
Maminka věděla, že v takové situaci může při poloze plodu koncem pánevním snadno vyhřeznout pupečník a tak se začala pomalu vleže sunout po posteli a hledat mobil, aby zavolala tatínkovi – ale mobil jak na potvoru nikde a přitom z něj před chvílí volala.
„Sakriš, plodovka odtéká stále – kašlu na mobil a jdu hledat vložku. Sunu se plíživě po bytě, abych nenadělala moc binec.
Když jsem našla a použila vložku, začala jsem opět hledat mobil. Pamětliva rizika vyhřeznutí pupečníku jsem se snažila pohybovat velmi pomalu a opatrně. Mobil jsem našla samozřejmě v posteli zachumlaný v peřině.
Volám manželovi a přemítám, co budu dělat, když moje vyzvánění přes rachot motorek a přilbu ani neuslyší – ale uslyšel, uf 🙂
Na jeho výzvu, ať si okamžitě zavolám sanitku, jsem měla jednoduché: NE, čekám doma na tebe.
Než manžel dorazil, vyčistila jsem si zuby, zkontrolovala doklady a obsah tašky, oblékla se … a zavolala do porodnice, že jim vezu jeden Konec pánevní na suchu 🙂
Do porodnice Benešov jsme dorazili asi hodinku a půl po prasknutí vody. Cestou v autě jsem měla jen dvě běžné kontrakce.
Sestřička na příjmu si nás hned vzala na monitor a pak jsme šli s panem doktorem Posejpalem na ultrazvuk, který nám odhadl hmotnost miminka na cca 2,7kg.
Při příjmu jsem byla otevřeně těsně pro prst (stejně jako posledních 14 dní) a až do večera se nic nezměnilo.
Nevypadalo to, že se porod rozjede sám. Ráno jsem měla dostat vyvolávacku.
Manžel začal (asi z nudy :)) přemýšlet, že by mi mohl dovézt notebooka – jenže nejdřív musí nějakého sehnat. A tak mě kolem 18hod opustil a jel koupit a instalovat NTB.
Seděla jsem na chodbě před svým dvoulůžkovým nadstandardem a četla časáky. Vzhledem k tomu, že porodnice má kapacitu 19 rodiček a v současnosti jich tam bylo 27, je opravdu velké štěstí, že manžel na chodbě zaslechl sestru, jak mluví o volném lůžku, utíkal za ní a pokojík pro nás domluvil.
Pak jsem se šla projít po chodbě a to byl dobrý nápad – po 21hod přišla první zajímavá kontrakce.
Hned jsem napsala SMSku manželovi, že se něco začíná dít, ať je v pohotovosti.
V cca 22:30 jsem šla na přípravu (yal, sprcha). Ve sprše bylo moc fajn a vyhovovalo mi, že jsem tam sama.
V cca 23:15 jsem byla na 5 prstů.
V cca 23:30 přijel manžel, převlékl se do zeleného papírového oblečku a já jsem poprosila porodní asistentku, jestli si můžu z porodního boxu odskočit ještě do pokoje pro foťák a pití.
No a pak uz nevím přesně – jen že mi PA zahlásila „jste na devět“, zavolala doktora, doktor to omrkl a řekl „tak já se jdu převlíct“.
PA mi dala něco v kapačce (asi oxytocin), složila postel do porodního polosedu a řekla, že když budu mít nutkání tlačit, nemusím se bránit a šla pro doktora – za minutu se vrátili, počkali jsme na kontrakci, někdy mezitím provedl pan doktor nááástřih jak Brno (u KP nechtěl nic riskovat a já to chápu) a PA řekla „zatlačte“.
Napadlo mě, že je to asi nějaká blbost abych už tlačila, protože se mi to všechno nezdálo dost bolestivý a dlouhý :)))
Ale poslechla jsem a trochu zatlačila – na polovic výkonu, abych se neunavila. Říkala, ať zatlačím ještě. Pomyslela jsem si, že jsou na mě nějak moc hrrr a s takovou se k nastřižení ještě i potrhám, tak jsem zase zatlačila jen trošku, aby se mimčo jen lehce posunovalo dolů.
Počkali jsme na druhou kontrakci – na pokyn PA jsem zatlačila. Necítila jsem vůbec nic, žádnou bolest ani tlak, jen nepříjemné brnění v obličeji, které mě strašně štvalo. PA se šla věnovat kapačce a k tlačení mě povzbuzoval doktor – přiznám se, že jsem ho vnímala, ale reagovala jen vlažně. V tom na mě manžel křikl „zaber!“ – tak jsem zabrala – a najednou mi strkali dítě a že je to holčička. Čuměla jsem jak blázen, že jsem porodila a ani o tom nevěděla – furt jsem myslela, že miminko jen sestupuje porodními cestami dolů a ono přitom mělo už po prvním zatlačení venku tělíčko a zbývalo vytlačit jen hlavičku. Tak jsem si to tlačení moc neužila 🙂
Šití „zaživa“ bylo celkem v pohodě – pan doktor pracoval rychle a přesně a já jsem v tu chvíli měla v náručí Denisku-kukličku.
Ale užila jsem si to pak … velké krvácení, hodinu a půl po porodu stále kontrakce a nutkání tlačit. Doktor mi houpl na břicho a vylétlo ze mě asi kilo sražené krve. PA vyděšeně koukala, doktor začal diktovat jaké nástroje bude potřebovat … a pak jsme si hezky za živa a při plném vědomí zrevidovali důkladně celou dělohu.
Rodit bych šla zítra klidně znova, ale revizi uz nikdy, e-e.“

Comments

comments

Top! © Raketka.com 2023. All Rights reserved.
Social Links:
FACEBOOK
YOUTUBE