Raketka.com

Míšánkův deníček prvního roku života

18. 4. – 11m a 7d
Poprvé vyzkoušel botičky – zatím jen po Denisce hnědé kožené sandálky Santé (a už jsou mu skoro malé :)) a na narozeniny dostane svoje vlastní 🙂
4. 4. – 10m a 23d
Velmi jistě a rychle chodí s oporou (tlačí před sebou odpadkový koš :))
29. 3.
Míša cupitá kolem nábytku.
25. 3. pa
Tatínek jede s Míšou hned ráno k doktorovi. Včerejší horečku 38,6 se sice podařilo zažehnat čípkem Viburcol, ale rýma zle zezelenala, Míšovi teče z očí víc než z nosu a i kašel se přidal. Bohužel přijeli domů zase s antibiotiky (Klacid) – už třetími.
16. 3. st
Míša leze.
10. 3. čt
Byť sedět umí už nějakou dobu, tak až dnes si začal sedat sám a tuto polohu používat při hraní.
28. 2. po
Míša se poprvé pořádně sám postavil – v postýlce u babičky. Horní dáseň má celou oteklou a fialovou, klubou se tři zuby najednou.
19. 2. so
Objevili jsme třetí zoubek – dvojka vlevo nahoře!
17. 1. po
Míša je obsypaný úpně celý. Průběh jeho planých neštovic byl určitě neoznačila jako lehký. Horečky naštěstí nejsou. Teta Janička nám poradila místo nepraktické genciánky (barví a pomalu zasychá) Tanno Hermal Lotio – nanáší se dobře, rychle zasychá, je prodyšný a funguje!!
14. 1.
Míša chytil od Denisky plané neštovice. Včera to byl jen pupínek na chodidle pravé nohy, dnes už osypané bříško, záda a zadeček. Takže ťupeme genciánkou a doufáme v lehčí průběh.
1. 1. so
Klube se první zub – jednička vpravo dole. A už se rýsuje i sousední zoubek – jednička vlevo dole.
2010
12. 12. ne (Simona) Míšánek má 7 měsíců
Chvíli po obědě Míšánek ochutnal svůj první příkrm – mrkvičku ze skleničky. Celkem šikovně otvíral pusinku, snažil se jazýčkem šmidlit, aby polkl a skutečně půl skleničky snědl (druhý den jsme měli v plence jednoznačný důkaz :)).
11. 12. so (Dana)
Míša se plazí.
9. 12. čt (Vratislav/Vratislava)
Míša si umí sám najít a dát správně do pusinky dudlík – většinou jen když chce spinkat. Jinak je v pohodě bez dudlíku.

26. 11.
VIDEO
14 a VIDEO 15
23. 11. út (Klement)
Dopoledne jsme jeli do Prahy na SONO (poliklinika Budějovická). Šlo o preventivní prohlídku celého bříška kvůli hemangiomu na ručičce. Prý se celkem často stává, že je podobný shluk cévek i na některém z vnitřních orgánů. U Míši se nic takového nepotvrdilo, takže vše OK 🙂
VIDEO
12. 11. pá (Benedikt) Míšánek má 6 měsíců
Už dávno se umí otočit na bříško. Nedávno objevil způsob, jak se bezpečně převalit na záda, aniž by se práskl do hlavy, takže teď „válí sudy“ po celé podlaze. Žvatla ma-ma-ma, ba-ba-ba, …, vydrží si sám hrát.
Přešli jsme na UM Nutrilon 2

28. 10.
VIDEO
26. 10. út (Erik)
Celé dopoledne podezřele prospal. Odpoledne mu vyskočila horečka 38,5°C. Nesráželi jsme ji nijak. O půlnoci už měl jen teplotu a druhý den ráno 36,8°C.
13. 10.
VIDEO a druhé VIDEO
12. 10. út (Marcel) Míšánek má 5 měsíců, to je 21 týdnů a 6 dní.
chtě-nechtě jsme museli vyměnit hlubokou korbičku kočárku za sporťák – už se prostě nevešel, ani když jsme ho zmáčkli ;))

8. 10.
VIDEO
6. 10. st (Hanuš)
Míša sice ještě trochu pokašlává, ale už jsme konečně mohli zahájit očkování. Při „včeličce“ do prdelky Míšánek ani nekníkl – statečný kluk 🙂
4. 10.
VIDEO Míša se směje 🙂
20. 9. po ( Oleg)
Dnes jsme měli konečně zahájit řadu očkování, ale jelikož Míša začal dost nepěkně kašlat, dostal antibiotika sirup Zinnat, kapky Mucosolvan a protože se na plicích ozývá cosi jako astma, tak dostal i Zyrtec :((
17. 9. pá (Naděžda)
Míša byl s tatínkem brzy ráno v Praze-Motole nechat si na dětské poliklinice zkontrolovat hemangiom. Sice je dost hluboký, ale vypadá to v pořádku. Pro jistotu nás má pediatr poslat ještě na ultrazvuk.
14. 9. út (Radka)
Míša byl s tatínkem brzy ráno v Praze na kontrole pupínku po očkování proti tuberkuloze. Našemu pediatrovi se to stále nezdálo OK, tak nás raději poslal za odborníky, abychom mohli s čistým svědomím zahájit další očkování. Na kalmetizaci Míšovi pupínek propíchli, vymačkali, natřeli framykoinovou mastí a zalepili. Týden to máme dezinfikovat Betadinem a pak se nahlásit u pediatra k dalšímu očkování.
Míšánek plakal jen chviličku, jakmile ho vzal tatínek do náruče, hned přestal a usmíval se.

12. 9.
ne (Marie) Míša má 4. měsíce, to je 17 týdnů a 4 dny.
Babička a prababička mají svátek, sestřička Deniska měla svátek včera 🙂 Kdybychom nebydleli tak daleko, určitě to všichni společně řádně oslavíme.
Mišáček se převrací na bříško zleva i zprava. Převrací se hodně často, ale bohužel se mu na bříšku moc nelíbí, takže ho maminka musí neustále kutálet zpátky na zádíčka. Je stále usměvavý, hodný, klidný. Krásně spinká i papá, skoro vůbec nepláče. Už je mu skoro malý hluboký kočárek :/
10. 9. pá (Irma)
Kolem půl dvanácté přijel tatínek z práce, naložil nás všechny do auta a jeli jsme k pediatrovi na preventivku. Všechno je v pořádku, až na pupínek po očkování proti tuberkuloze (kalmetizaci). Když měl pupínek žlutou zanícenou čepičku, měli jsme kůži propíchnout a zánět vymačkat – to jsme bohužel nevěděli 🙁 Žlutá čepička časem zmizela a pupínek splaskl, ale hluboko v kůži zůstal zánětlivý infiltrát, kvůli kterému nemůžeme pokračovat v dalším běžném očkování. Pediatr nás tedy poslal na kontrolu k odborníkům do Prahy.
Při přitahování za ručičky měl Míša zvedat hlavu, ale řehtal se tak, že nebyl schopen zatnout svaly :)))
Rovnou z pediatrie jsme jeli do Benešovské porodnice na kontrolu kyčlí. Vše úplně OK a na další kontrolu už Míša nemusí 🙂
Kolem druhé nás tatínek přivezl domů a sám jel zase do práce.

9. 9.
VIDEO
8. 9. st (Mariana)
Míša se dnes pozdě večer poprvé sám otočil na bříško (přes levý bok) – 3 měsíce a 27 dní. Pár minut na to se otočil přes pravý bok.
27. 8.
VIDEO
20. 8. pá (Bernard)
Míša se 3x po sobě překulil z bříška na záda.
Včera maminka vytáhla krabici s větším oblečením – Míšovi je ve třech měsících malé to, co nosila Deniska ještě po půl roce 🙂
28. 7.
VIDEO
24. 7.
VIDEO
9. 7.
Zhruba od dvou měsíců je Míša pouze na UM 🙁
Je mi to líto, bojovali jsme …
Při dnešní prohlídce u pediatra jsme ale měli velikou radost z toho, jak Míšánek krásně přibírá a dohání, co při pokusech o kojení ztratil (a že ztratil hodně!). Je moc šikovné a hodné miminko, zlatíčko!
Rovnou od pediatra jsme jeli do Benešovské porodnice na kontrolu kyčliček – vše naprosto v pořádku, za 2 měsíce další kontrola.
23. 6. st (Zdeňka) 6 týdnů
Míša ráno vypil 110ml MM a ještě cca 70-80ml UM. Není divu, že pak spinkal jak dudek a když jsme dojeli k pediatrovi na preventivku, nebylo možné ho vzbudit. Ovšem když se vzbudil, pěkně nahlas nám to vyčetl. Jakmile jsme dorazili domů, už zase hlásil stav hladu. Nějak se nám z něj stává otesánek 🙂
Při prohlídce vše OK, přibral pěkně a ztrátu dohnal, podle grafu má jen pár gramů pod ideální stav.

18. 6.
VIDEO
10. 6. čt (Gita) 29 dní
Dopoledne jsem Míšu nakojila a dokrmila ze stříkačky 60ml odstříkaného mléka. Hodinu na to jsem opět kojila a dokrmovala ze stříkačky 40ml odstříkaného mléka. Za další hodinu opět plakal hlady, tak jsem podlehla a „uvařila“ 70ml Nutrilonu. Vyžahl ho z flašky na jeden zátah a konečně na chvíli ležel v klidu, ikdyž nespal. Hodinu na to vyžahl 60ml odstříkaného mléka … a až pak konečně usnul na pár minut :/
4. 6. pá (Dalibor)
Při přebalování si moje sestra všimla, že je Míšánek nějaký hubený. Když jsme to daly dohromady se skutečností, že má stále dost studené ručičky, hodně kňourá a nespokojeně se vrtí a kolem pusinky má kůži lehce namodralou, usoudily jsme, že je asi něco špatně 🙁 Zavolala jsem pediatrovi a domluvila, že se ještě dnes přijedeme ukázat. Hned při vážení bylo jasno – Míša po deseti dnech výhradního kojení hodně zhubl a to je u novorozence dost nebezpečný stav. Potvrdilo se tak, že kojení bohužel neprobíhá správně – Míša sice cucá, ale i když je mléka dost, tak ho nedokáže vycucat dostatečné množství. Proto musím po každém kojení odstříkat a dokrmit Míšu ze stříkačky. Každé krmení tak trvá 1,5-2 hodiny.
2. 6. st (Jarmil) 3 týdny
Míšánek pořád pláče a kroutí se. Usoudili jsme, že ho asi trápí prdíky, tak jsem zavolala pediatrovi – předepsal nám kapky Sab Simplex (které nakonec Míša dostal jen 2x, protože se později ukázalo, že když se pořádně nají, tak spinká nebo tiše kouká a nic ho netrápí).
30. 5. ne (Ferdinand)
Strýc Jirka přivezl babičku Marušku, prababičku a tetu Janičku s malým Románkem. Večer s prababičkou odjeli a ostatní u nás zůstali na týden, aby nám pomáhali 🙂 – děkujeme!
25. 5. út (Viola) 13 dní
20. 5. čt (Zbyšek)
19. 5. st (Ivo) 1 týden
17. 5. po (Aneta)
První návštěva pediatra. Levému očičku pravidelné vykapávání Opthalmo Septonexem moc nepomohlo a je opravdu hnisavé, proto nám doktor předepsal mastičku Fucithalmic.
Já jsem po únavném a nekonečném víkendu plném horeček, zimnic, masáží a nahřívání prsou, velmi bolestivém kojení a ještě bolestivějším odstříkávání a uvolňování ucpaných žláz, konečně schopná stát a maličko fungovat. Z jedné žlázy v levém prsu začalo odcházet žluté, husté a lepkavé mléko – konečně se zánět uvolnil.

15. 5.
so (Žofie – Den rodin)
Ženská i dětská vizita dopadla dobře a jsme propuštěni z porodnice domů. Před 11hod přijel tatínek s Deniskou a velikou kyticí. Míša byl už oblečený a nachystaný, já jsem se rychle převlékla a sbalila poslední věci. Vůbec jsem se za poslední půlhodinu necítila dobře, roztřásla mě hrozná zimnice a cítila jsem, že mám vysokou horečku. Bylo mi jasné, že se přihlásil první zánět v prsou 🙁 V podpaží jsem měla boule jak ořechy (zatvrdliny v mléčných žlázách) a bolelo to tak, že jsem nemohla hýbat rukama. Doma jsem se osprchovala v horké vodě, promasírovala si prsa a tvrdě usnula. Míša spal naštěstí také.

Comments

comments

Top! © Raketka.com 2023. All Rights reserved.
Social Links:
FACEBOOK
YOUTUBE