Raketka.com

Těhotenský deníček – Míšánek

11 – 12. 5. út a st (Svatava a Pankrác) 38+6 a 39tt
Kolem poledního jsem začala pozorovat častější výskyt silnějších „poslíčků“. V duchu jsem si říkala, jestli je opravdu možné, aby se Míša začal hlásit na svět v naprosto stejnou chvíli jako Deniska.
Odpoledne jsem šla ještě s Deniskou a Arrynkem na procházku. Pak už jsem si začala „poslíčky“ zapisovat a informovala jsem našeho tatínka – ten byl zrovna domluvený s automechanikem, že večer pospravují něco na autě, ale raději to odložili. Během večera jsem pojala podezření, že mi maličko odtéká plodová voda, ale nebyla jsem si jistá.
V 19hod se moje podezření zvýšilo a z poslíčků se pomalu stávaly kontrakce. Proto jsem začala psát sousedce SMSku, jestli bude tak hodná a pohlídá Denisku. Ještě než jsem zprávu odeslala, sousedka zaklepala na dveře 🙂 Chvíli na to přijel manžel. Než jsme se domluvili, zorganzovali a popakovali bylo po 21hod.
V porodnici dali tatínkovi vyplnit „Lístek na jméno dítěte“ (jméno pro holčičku jsme vůbec neměli, ale něco se napsat muselo, tak napsal Martina) a poslali ho obléknout do sterilního oblečku – u Denisky dostal zelený obleček, teď modrý :)). Mě vzali na monitor, kde se kontrakce moc neobjevily – měla jsem to tak i minule, že když ležím a odpočívám, tak kontrakce mizí a když chodím nebo něco dělám, tak se zase rozběhnou. Při vyšetření paní doktorka potvrdila odtékající plodovku a rozhodla, že mi vodu ještě „píchne“, aby odtékala víc a rychleji a celý proces rození jsme urychlily.
Kontrakce se rázem zněkolikanásobily a já jsem dostala k vyplnění jakési formuláře – vtipné :/
S tatínkem jsme se odebrali do malé místnosti zvané „přípravna“, kde je jen lehátko, záchod a sprcha. Dostala jsem do zadku injekci s nějakými vitamíny a odšourala se do sprchy, která mi ulevovala. Ve sprše jsem strávila skoro celou hodinu kromě pár minut, kdy jsem si „odskočila“ na záchod vyprázdnit střeva (bez klistýru – příroda zafungovala sama :)) a žaludek.
Na výzvu porodní asistentky jsem krátce před půlnocí opustila sprchu a došourala se na porodní sál. Porodní cesty byly zcela připraveny, přišla paní doktorka Hlaváčková a rodilo se.
Vše šlo celkem rychle a hladce – na třetí zatlačení byl Míšánek na světě 🙂 Chytila jsem ho za ručičku, ještě když byl na pupeční šňůře. Než ho sestra omyla, zvážila a změřila, doktorka mi zašila lehce nastřiženou hráz a hned potom jsem Míšánka přiložila k prsu. Hned se chytil a cucal. Po dvou hodinách odvezli Míšu spinkat k sestřičkám a mě na pokoj – vysprchovala jsem se, převlékla, najedla a nemohla jsem pořád usnout. Tak jsem posílala SMSky a psala na Facebook 😀 Nakonec jsem usnula na 2,5 hodiny a brzo ráno jsem už byla vzhůru. Umyla jsem si vlasy, přeskládala tašky, uklidila a čekala, až mi přivezou Míšánka … a snídani 🙂

6. 5.
čt (Radoslav) 38+1
Kontrola, těhotenská poradna – gynekologie Jílové. Třetí monitor.

29. 4.

čt (Robert) 37+1
Kontrola, těhotenská poradna – gynekologie Jílové. Druhý monitor.

22. 4.

čt (Evženie) 36+1
Kontrola, těhotenská poradna – gynekologie Jílové. První monitor.

20. 4.
út (Marcela)
Návštěva Benešovské porodnice a sepsání porodopisu nutného k registraci v porodnici.

17. 4.

so (Rudolf) 35+3
Zahájila jsem pití čaje z maliníku – 2x denně sáčkový od Megafyt. Doufám, že zafunguje stejně dobře jako při prvním těhotenství 🙂

8. 4.

čt (Ema) 34+1
Kontrola – gynekologie Jílové, Pařízková.
Hmotnost 72 (dosud jsem přibrala 15 kg), tlak 115/70, srdeční ozvy miminka 140, výsledky krve z minulého odběru naprosto ukázkově OK – připadalo mi, že se tomu paní doktorka až diví 🙂

7. 4.

st (Heřman/Hermína) 34tt
Nastupuji na mateřskou dovolenou 🙂 „Žádost o peněžitou pomoc v mateřství“ jsem poslala zaměstnavateli minulý týden, tak snad papírování proběhne OK.

25. 3.

čt (Marián) 32+1
Dnes jsme jely na gynekologii v Jílovém s Deniskou autem samy – tatínek musel do práce. Sestřička mi odebrala krev a paní doktorka udělala kontrolní ultrazvuk, podle kterého je všechno naprosto v pořádku, v normě a „v tabulkách“. Miminko je otočeno hlavičkou dolů – to jsem tušila podle toho, jak a kde kope – strká mi nožičky do boku pod pravé žebro.

11. 3.

čt (Anděla) 30+1
Kontrola na endokrinologii. Vše je v pořádku, ale pro jistotu a prevenci mi paní doktorka předepsala Letrox 50, každý druhý den 1 tabletku. Další kontrola až po šestinedělí.

4. 3.

čt (Stela) 29+1
Kontrola – gynekologie Jílové

8. 2.

pondělí (Milada)
Ráno v 7hod poliklinika Budějovická – test na cukrovku.
Poté na otočku na endokrinologii na odběr krve.
Pak zpět na polikliniku na druhý cukrovkový test.

28. 1.

čtvrtek (Otýlie)
Preventivní kontrola u zubaře – jen kvůli razítku do průkazky.
V poledne návštěva praktické lékařky – razítko do průkazky a žádanka na EKG.

21. 1.

čtvrtek (Běla) 23+1
Kontrola na gyn. v Jílovém

8. 1.

pátek (Čestmír)
Ultrazvuk v Gennetu
17. 12. 2009 čt () 18+1
Kontrola – gynekologie Jílové

3. 12. 2009

čtvrtek (Svatoslav) 16+1
Gynekologie Jílové – na lačno na odběr krve.
30. 11. 2009 pondělí (Ondřej)
Kontrola v Gennetu, MuDr. Smetanová
23. 11. 2009 pondělí (Klement)
Endokrinologie.
16. 11. 2009 pondělí (Otmar)
Mamince je 31 let.
12. 11. 2009 čtvrtek (Benedikt) 13+1
Kontrola na gynekologii v Jílovém.
Pánev: DBS-25, DBC-27, DBT-28, CE-12. Moc těm číslům nerozumím, ale prý je to v pohodě 🙂 No aby nebylo, když už jsem jednou rodila a dokonce KP 🙂
Termín porodu je podle menstruace i podle ultrazvuku naprosto shodný! 19. 5.
4. 11. 2009 středa (Karel – Karla)
Gennet, Mudr. Kulovaný.
29. 10. 2009 čtvrtek (Silvie)
Kongrola na gynekologii v Jílovém.
12. 10. 2009 pondělí (Marcel)
Gynekologie Jílové – odběr krve.
9. 10. 2009 pátek (Štefan – Sára)
Kontrola na Endokrinologii – objednávala jsem se hned, jak jsem zjistila, že jsem těhotná.
8. 10. 2009 čtvrtek (Věra)
Dojíždět ke gynekologovi na kontroly až do Prahy by bylo téměř nemožné, tak jsem se přeregistrovala do Jílového k paní doktorce Pařízkové. Na internetu nemá moc dobré reference a navíc bych raději chodila k chlapovi, ale třeba to bude OK.
Dnes jsem přišla na první návštěvu. Ultrazvukem bylo potvrzeno normální těhotenství v odpovídající fázi. Termín porodu vychází podle UTZ na den přesně jako podle menstruace 🙂
16. 9. 2009 středa (Ludmila)
I bez gravitestu jsem si byla téměr jistá, že jsem podruhé těhotná 🙂
Ale pro jistotu, jsem v lékárně jeden testík koupila, počůrala … aby bylo co vyfotit jako důkaz 🙂
PM 12. 8. 2009

Comments

comments

Top! © Raketka.com 2023. All Rights reserved.
Social Links:
FACEBOOK
YOUTUBE